COOKIE REGLER
Cookies er vigtige for os at optimere vores hjemmeside. De indsamler generelle brugerstatistik og gemmer information, som gør, at vi kan tilbyde funktioner som bilsammenligning. Disse cookies gemmer ikke dine personlige data. Du kan læse mere om cookie på siden om datasikkerhed.

Ford Motorcraft 5+ reparationer

FORD MOTORCRAFT REPARATIONER

Vores Motorcraft reparationer er et stærkt tilbud til alle Ford ejere med en Ford personbil ældre end 5 år. Vi tilbyder dig en række gængse reparationer udført af vores dygtige Ford teknikere med godkendte Ford kvalitetsreservedele. Vi lover dig en personlig servicerådgivning, helt uden overraskelser og skjulte ekstraomkostninger, og hvor alt arbejde på din bil altid aftales med dig.

Har du brug for mere information?

Læs mere om reparationer.

Kontakt os for mere informationBestil tid hos os her

Se skemaet for reparationerne her under:


Udvalgte Motorcraft reparationer til din Ford 5+*Ka, Fiesta, Fusion, B-MAXFocus, C-MAXKuga, Mondeo, S-MAX, GalaxyTransit ConnectTransit, Transit Custom
Bremseklodser - foran1.495,-1.495,-1.595,-1.365,-1.495,-
Bremseskiver inkl. klodser - foran2.795,-3.295,-3.695,-3.295,-4.995,-
Bremseklodser - bag-1.495,-1.595,-1.345,-1.695,-
Bremseskiver inkl. klodser - bag-2.995,-3.295,-2.895,-4.795,-
Viskerblade - foran245,-265,-285,-195,-275,-
Batteri1.195,-1.595,-1.595,-1.295,-1.495,-
Kobling6.295,-7.395,-8.995,-8.495,-6.695,-
Starter2.995,-3.195,-3.295,-2.485,-3.895,-
Tandrem3.595,4.395,-4.395,-4.995,--
Vandpumpe inkl. tandremssæt5.995,-5.995,-6.995,---
Støddæmpere, sæt foran2.995,-3.695,-4.995,-2.995,-4.395,-
Støddæmpere, sæt bag1.495,-1.995,-1.995,-1.595,-2.395,-
Generator4.495,-4.495,-4.595,-3.595,-4.995,-
Aircon service inkl. pollenfilter, væsker og rens1.295,-1.295,-1.295,-1.295,-1.295,-
Kølervæske895,-945,-995,-895,-1.195,-
Bremsevæske745,-745,-745,-995,-995,-


* De anførte priser er vejledende udsalgspriser til din Ford 5+ inkl. arbejdsløn. Der tages forbehold for prisændringer, trykfejl samt afvigelser på enkelte bilmodeller med særlige motorer samt, hvor Motorcraft dele endnu ikke eksisterer.


Flere MOTORCRAFT 5+ tilbud

Ford Motorcraft 5+ Service
Service

Med Ford Motorcraft 5+ Service kan du få tjekket alle bilens vitale dele, skifte olie, oliefilter samt pollenfilter. Service til 5+ personbiler og varebiler fra kr. 1.495**

Læs mere her.


*Ford Assistance Plus er ikke inkluderet i Ford Motorcraft 5+ Service.

Ford Motorcraft 5+ Dæk
Dæk

Vi kan tilbyde dig er bredt udvalg af dæk fra Ford Motorcraft til fordelsagtige priser.

Se hele dæksortimentet og priser her..


Ford Motorcraft 5+ gratis før-synstjek
Gratis før-synstjek

Med Ford Motorcraft 5+ får du GRATIS og uforpligtende tjek hvis din bil skal til syn. Eventuelle reparationer udføres med Ford Prismatch.

Se fordele og regler for bilsyn i Danmark her..

Nyheder og events